Corvette 1983

W roku 1983 nastąpila pierwsza i jak narazie jedyna w Historii przerwa w życiu Corvette. W roku tym nie sprzedano ani jednej sztuki Corvette model 1983. Problemy z jakośćia i problemy produkcyjne opóznily premiere nowej generacji pod nazwa C4 i to tak bardzo, że zanim poprawiono to co bylo do poprawienia nadszedl już modelowy rok 1984. W roku 1983 zlożono 44 sztuki Corvette. Niekóre z nich użyte byly do ustalenia detali produkcji, część z nich do badan technologicznych i crash testów. Kilka z nich bylo wystawionych na Riverside Raceway w stanie California celem prezentacji prasie (grudzien 1982).

43 z wyprodukoanych 44 szt modelu C4 z rocznika modelowego 1983 zostało zniszczonych. Jedyny z ocalałych zostal przekazany do National Corvette Museum w miejscowości Bowling Green w stanie Kentucky. Byla to biala C4 z numerem produkcyjnym 23. Do dzisiaj tam sie znajduje, a jej włascicielem jest w dalszym ciagu General Motors.

Tak wiec, po klesce roku 1983, nareszcie model C4 mial byc pokazany we Wrześniu 1983r. Zupelnie nowy wygląd, nowe technologie mialy zaskoczyc wszystkich. Okazalo sie jednak, że dział design nie byl w stanie przygotowac wszytskiego na dzień premiery. Nawet to, ze wlasnie przypadala rocznica 30-lecia Corvette.

Nowa C4 byla nareszcie w stanie spełnic wymagania bezpieczeństwa z roku 1984, a także nowe przepisy emisji spalin. Jednak żeby sie to stalo musialo uplynąć dodatkowe 3 miesiace pomiędzy wyprodukowaniem, a dostarczeniem pierwszej sztuki nowej C4 do klienta.

Tak powstala nowa, zaawansowana technologicznie Corvette C4.

Ten wpis został opublikowany w kategorii 107. New Generation 1983. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz